Dzień Bezpiecznego Internetu 2014

W roku 2014 DBI obchodzić będziemy 11 lutego.

Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem

„Razem tworzymy lepszy Internet”.

Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Nasza szkoła już po raz czwarty włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

W ramach DBI przeprowadzone zostaną następujące działania:

1. Zgłoszenie inicjatywy na portalu www.dbi.pl.

2. Wykonanie gazetki informacyjnej o obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, propagowanie hasła kampanii 2014 „Razem tworzymy lepszy Internet". Gazetka dostępna będzie w miejscu ogólnodostępnym dla uczniów i rodziców.

3. Zamieszczenie artykułu na temat idei obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, ciekawych stron internetowych poświęconych bezpieczeństwu w sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu w gazetce szkolnej KLEKS.

4. Zajęcia edukacyjne nt. bezpiecznego korzystania z internetu  w oparciu o scenariusze i kreskówki: „Owce w sieci” oraz  „3...2...1...Internet” przeprowadzone na zajęciach komputerowychi, oraz w ramach koła mat.-inf.

5. Ogłoszenie konkursu plastycznego pt. „Razem tworzymy lepszy Internet”. Publikacja nagrodzonych prac na stronie internetowej, wystawa prac uczniowskich.

6. Zachęcenie uczniów do udziału w kursach e-learningowych na platformie edukacyjnej "Dziecko w sieci" poprzez zamieszczenie linków i niezbędnych informacji na szkolnej stronie internetowej w zakładce Bezpieczny Internet.

7. Umieszczenie informacji z przebiegu obchodów DBI 2014 na stronie internetowej szkoły (aktualizacja zakładki Bezpieczny Internet) oraz sporządzenie sprawozdania i zgłoszenie go do konkursu ogłoszonego przez www.saferinternet.pl.