Sprawozdanie z pracy SU za I semestr 2012/2013

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego

w I semestrze roku szkl. 2012/2013

W I semestrze bieżącego roku szkolnego Samorząd Szkolny pracował zgodnie z planem pracy i kalendarzem imprez szkolnych, jak również podejmował zadania wynikające z potrzeb szkoły.

W I półroczu rada na zebraniach SU spotykała się siedmiokrotnie. Planowali na nich pracę Samorządu i imprezy szkolne. W I semestrze udało nam się zrealizować wiele przedsięwzięć, które wynikały z naszego planu pracy ustalonego na pierwszym zebraniu. Wszelkie działania i podejmowane wysiłki miały i mają na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, próbę zagospodarowania uczniom wolnego czasu i zrobienia czegoś dla innych. Dlatego też tak ważna jest aktywna działalność członków samorządu i taką działalność najlepiej widać patrząc na to co udało się zrealizować.

Wrzesień:

• Opracowaliśmy plan pracy Samorządu Uczniowskiego na bieżący rok szkolny;
  • Z okazji Dnia Chłopca przygotowaliśmy gazetkę okolicznościową oraz dyskotekę z licznymi atrakcjami: m.in. wybory Mistera Szkoły, loteria fantowa, kawiarenka oraz oczywiście świetną muzykę:)
  • Rozpoczęliśmy zbiórkę nakrętek. Zachęcamy wszystkich do wrzucania nakrętek do specjalnie przygotowanego pojemnika. Nakrętki zostaną przekazane do hospicjum Małego Księcia w Lublinie.

Październik:

• Z okazji Dnia Nauczyciela przygotowaliśmy zaproszenia dla wszystkich pracowników szkoły, także emerytowanych, nie zabrakło także gazetki okolicznościowej na tablicy samorządu. Wraz z uczniami z klas IV-VI przygotowaliśmy akademię, na której oprócz prezentacji zabawnego programu artystycznego wręczyliśmy nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty.
  • W ramach akcji "Sprzątanie Świata" ogłosiliśmy jesienną zbiórkę makulatury. Informacje o akcji zamieściliśmy na tablicy ogłoszeń, zaś podsumowania dokonaliśmy na uroczystym apelu. Cieszy fakt, że uczniowie bardzo chętnie włączyli się w akcję, nazbieraliśmy razem 750 kg makulatury.
  • Powitaliśmy Pierwszoklasistów w czasie uroczystości ślubowania wręczając im drobne upominki oraz zapewniając, że zawsze mogą liczyć na naszą pomoc:)

Listopad:

• Z okazji wspomnienia Tych, którzy już odeszli  przygotowaliśmy gazetkę ścienną,
  • Pamiętając o Narodowym Święcie Niepodległości również zamieściliśmy gazetkę okolicznościową na tablicy samorządu;
  • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 21 listopada obchodzono I Szkolny Dzień Życzliwości. Z tej okazji przygotowaliśmy gazetkę ścienną oraz wiele atrakcji tego dnia. Przedstawiciele samorządu witali wszystkich uczniów, rodziców i pracowników ciepłym słowem, cukiereczkiem życzliwości oraz naklejając uśmiechnięte słoneczka. Ponadto przygotowaliśmy drzewko życzliwości, na którym zawisły pozdrowienia. Wraz z uczniami klas starszych przygotowaliśmy uroczysty apel dotyczący tego święta. Rozstrzygnięto również konkursy na najżyczliwszego ucznia w każdej klasie oraz na order życzliwości. Zwycięzcom wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy.
  • Z okazji Andrzejek pojawiła się nowa gazetka ścienna na tablicy samorządu oraz zorganizowana została dyskoteka andrzejkowa, w czasie której na uczniów czekało mnóstwo atrakcji. Chłopcy z samorządu zatroszczyli się o oprawę muzyczną, zaś dziewczynki przygotowały salon wróżb, który cieszył się ogromną popularnością.
  • Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.  Wszystkim uczniom, którzy podzielili się z potrzebującymi nawet najmniejszymi grosikami gratulujemy dobrego serca
    i umiejętności dzielenia się z innymi.

Grudzień:

• Nie zapomnieliśmy o Mikołajkach, z tej okazji przygotowaliśmy gazetkę ścienną oraz zaprosiliśmy Świętego Mikołaja w progi naszej szkoły, który pamiętał o wszystkich uczniach i pracownikach obdarowując ich słodkimi prezentami;
  • Z okazji zbliżających  się świąt Bożego Narodzenia na tablicy samorządu zamieściliśmy okolicznościową gazetkę z życzeniami, a także wspólnie z SKO zorganizowaliśmy kiermasz stroików i ozdób świątecznych;

Styczeń:

• Pamiętając o Wszystkich Babciach i Dziadkach przygotowaliśmy gazetkę ścienną, gdzie zamieściliśmy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, uśmiechu i pogody ducha.
  • Aktywnie włączyliśmy się w przygotowania zabawy choinkowej, pomagając dekorować salę gimnastyczną. Przygotowaliśmy również gazetkę ścienną oraz przeprowadziliśmy w czasie zabawy karnawałową loterię fantową.
  • Z okazji zbliżających się ferii zimowych przygotowaliśmy gazetkę ścienną zawierającą „rady na zimowe wypady” czyli jak bezpiecznie spędzić ferie zimową porą.

SU dysponuje własnymi funduszami, które pochodzą przede wszystkim z biletów na dyskoteki szkolne (wstęp kosztuje 1 zł.), z organizowanych loterii fantowych, czy ze sprzedanej makulatury a także kiermaszu świątecznego. Z wypracowanych pieniążków zakupiliśmy upominki dla chłopców biorących udział w konkursach w czasie dyskoteki z okazji Dnia Chłopaka, kwiaty z okazji DEN, upominki dla pierwszoklasistów, nagrody za udział w zbiórce makulatury, nagrody za konkursy organizowane z okazji Dnia Życzliwości, słodkie upominki na Mikołajki dla pracowników i nauczycieli.

Działania Samorządu Uczniowskiego można śledzić również na szkolnej stronie internetowej, gdzie na bieżąco staram się umieszczać informacje o przeprowadzonych akcjach czy uroczystościach szkolnych, a także zdjęcia gazetek ściennych samorządu.

Kończąc sprawozdanie, w imieniu swoim oraz  Samorządu Uczniowskiego chciałabym podziękować wszystkim wychowawcom, którzy ze swoimi klasami włączyli się w akcje przez nas organizowane oraz  Pani Dyrektor i wszystkim nauczycielom za współpracę i życzliwość.

Opiekunka samorządu:

mgr Agnieszka Nawłatyna