Zajęcia pozalekcyjne Kółko matematyczno - informatyczne kl. IV-VIII Szkolna Kasa Oszczędności Chór szkolny Koło Taneczne Szkolny Klub Sportowy

Kółko matematyczno - informatyczne kl. IV-VIII

Zajęcia te mają między innymi na celu zachęcanie uczniów do rozwijania umiejętności komputerowych i matematycznych oraz do kulturalnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu. Ta forma zajęć od kilku lat ma wiernych i stałych uczestników.

Koło matematyczno - informatyczne dla uczniów klas starszych odbywa się w każdy czwartek na siódmej godzinie lekcyjnej.

W tym roku uczniowie odkrywają ciekawe miejsca w Internecie, oto niektóre z nich:

Portal matematyczny przydatny i przyjazny dla uczniów. Proste zadania zachęcają uczniów do ćwiczeń. Uczniowie chętnie rozwiązują zadania online. W czasie zajęć potrafią zrobić setkę przykładów, co się nie zdarza na "zwyczajnych" zajęciach. Automatyczne odpowiedzi pokazują błędy, co bardzo pomaga słabszym uczniom.

Na łamach PisuPisu.pl najmłodsze dzieci mogą śmiało podjąć się nauki literek i pisania na klawiaturze. Starsze - usprawnić pisanie korzystając z przygotowanych w tym celu zabaw. A dużym proponujemy sprawdzić szybkość, z jaką piszą przy użyciu klawiatury.

Klawiatura na naszej stronie nie jest wyłączną atrakcją. Przygotowaliśmy także oryginalne bajki i zabawy słowne pomagające w nauce czytania. Wybraliśmy trudne słownictwo oraz ortograficzne wyjątki, które trzeba zapamiętać.

Wszystko ubraliśmy w ciekawe i niepowtarzalne ilustracje

PisuPisu.pl

• Jigsaw Planet: http://www.jigsawplanet.com

Wszystkich zainteresowanych puzzlami zapraszam na stronę  http://www.jigsawplanet.com/. Idealne miejsce do układania puzzli online. Możecie do woli wybierać tutaj z gotowych puzzli i je oczywiście później układać, ale możecie też stworzyć własne. Uczniowie na zajęciach koła spróbowali drugiej opcji. Efekty pracy jednego z uczniów znajdują się poniżej. Zapraszam do układania puzzli.